Max Schulz: Het wordt een heel spannend duel tegen Maaseik
Wie mag er straks samen met leider Roeselare naar de eerste editie van de BeNe Conference? Met nog vijf kandidaten voor drie plaatsjes in de top 4 belooft de ontknoping van de reguliere competitie razend spannend te worden. Lindemans Aalst begint aan de slotspeeldag op de derde plaats en ontvangt zaterdag rechtstreeks concurrent Maaseik dat één puntje minder telt.
De spanning zal te snijden zijn zaterdagavond in Schotte. Voor misschien wel dé belangrijkste wedstrijd van het seizoen rekent de club op de steun van zoveel mogelijk fans. Met hoekspeler Max Schulz hadden we het eerst even over de heenwedstrijd tegen Maaseik.
Max: We hadden het moeilijk in de eerste set. Nadien wisselden we betere periodes af met mindere. Ook de thuisploeg was niet stabiel zodat we uiteindelijk vijf sets speelden. We verloren met 3-2. Wat het zaterdag wordt, is moeilijk te voorspellen. Alles kan gebeuren.
Kort voor nieuwjaar voerde Maaseik een coachwissel door. Onder Claudio Gewehr hebben de Limburgers een betere swhung te pakken.
Max: Maaseik heeft inderdaad zijn ritme gevonden. Afgelopen speeldag dwongen ze Roeselare tot vijf sets. Wij van onze kant zijn goed aan het trainen en zijn goed op dreef. Ik verwacht een heel spannend duel, vooral omdat een plaats in top vier op het spel staat. Dat de druk heel hoog ligt? Klopt, misschien is dit samen met de halve finale in de beker wel onze belangrijkste wedstrijd tot nu toe. We zullen zien hoe we daarmee omgaan. We bereiden de wedstrijd in ieder geval heel goed voor. We bekijken veel video’s van de tegenstander, maar analyseren ook ons eigen spel om te zien wat er beter kan. Onze laatste twee matchen tegen Waremme (1-3) en Antwerpen (0-3) geven ons alleszins vertrouwen. Dat zijn geen topteams zoals Maaseik, maar we haalden toch een heel degelijk niveau. Dat moeten we tegen Maaseik herhalen.
Als receptie-hoekspeler gaat de 22-jarige Max Schulz de concurrentie aan met Berre Peters en Timo Lohmus. Telkens moet één van hen in de huppelhoek starten. In de voorbije matchen tegen Waremme en Antwerpen startte de Duitser in de basis en scoorde hij respectievelijk 19 en 13 punten.
Max: Soms maakt de coach zijn keuze enkele dagen voor de match bekend, soms pas vlak voor de wedstrijd. Als speler zou het misschien eenvoudiger zijn als je zeker was van je plaats. Maar dat is nu éénmaal de keuze van de coach en we zijn professioneel genoeg om daarmee om te gaan. Ik ben wel tevreden over mijn prestaties tegen Waremme en Antwerpen. Zaterdag tegen Maaseik zullen we tegenover een beter blok en verdediging staan en zal het moeilijker zijn om te scoren. We gaan gewoon voluit voor de winst, de manier waarop maakt niet uit. Het wordt sowieso een zware wedstrijd. Winnen, eender met welke cijfers, is genoeg voor de top vier. Misschien hebben we ook nog kans als we met 3-2 verliezen, maar daar ben ik niet mee bezig. We gaan gewoon voor de zege en dan zien we wel.
Schulz speelde vorig seizoen voor het Spaanse Arenal Emevé en werd er topscorer van zijn team. Hij heeft het naar zijn zin bij Lindemans Aalst.
Max: Ik heb hier alles wat ik nodig heb. In het begin van het seizoen kenden we wat ups en downs, maar het loopt goed nu. We trainen ook altijd goed. Het is een beetje zoals ik me het voor het seizoen had voorgesteld. Het niveau in België ligt hoger dan in Spanje. Ik ben blij dat ik nu in een betere competitie speel. Ik ben afkomstig uit Potsdam, niet zo ver van Berlijn op een achttal uren rijden van Aalst. Met het vliegtuig naar Berlijn geraak je er ook. Tot nu toe keerde ik maar twee keer terug naar huis. In de Kerstperiode en tijdens een vrij weekend. Mijn vriendin, Romy Jatzko, komt me geregeld bezoeken. Zij is net als ik receptie-hoekspeler en speelt in de Franse competitie bij Mulhouse. En inderdaad, we praten veel over volleybal.
Tekst: Dominic Beckx.
Foto: C.V.A.