• PASSION MEETS SPIRIT
13-03-2025

Lindemans Aalst gaat voor eerste thuiszege in BeNe Conference

Mihkel Varblane: Hopelijk zorgde winst tegen Orion Stars voor vertrouwen

Vorige zondag behaalde Lindemans Aalst zijn eerste zege in de BeNe Conference. De fel bevochten 2-3-winst tegen Orion Stars vraagt om bevestiging. Die moet er komen zaterdagavond in de thuiswedstrijd tegen PDK Huizen.

Wat moeten we weten over PDK Huizen? Misschien eerst de naam van de shirtsponsor: Prima Donna Kaas … Hollandser kan het niet! De club uit Noord-Holland plaatste zich als vierde voor de Belgisch-Nederlandse nacompetitie, wat behoorlijk opmerkelijk is. Op korte tijd steeg Huizen van de tweede divisie naar de Nederlandse Eredivisie. In zijn derde seizoen op het hoogste niveau slaagde het team erin om zich te kwalificeren voor de eerste BeNe Conference. De kern bestaat voornamelijk uit Nederlandse spelers onder wie Bram Wiltenburg, de broer van Twan die enkele seizoenen geleden middenman was bij Aalst. Huizen werd zowel door Achel, Roeselare als VHL met 3-0 geklopt en lijkt op papier de minst zware tegenstander. We spraken met Mihkel Varblane, de Estse middenman van 2,01 meter.

Mihkel: Ik weet niet zoveel van Huizen. Op basis van hun resultaten is het misschien de makkelijkste tegenstander, maar het is niet zo dat we tegen de andere Nederlandse teams eenvoudig wonnen. Ik hoop alvast dat de zege tegen Orion Stars het team het nodige vertrouwen heeft gegeven. We waren dichtbij een 3-1-verlies, maar konden de situatie nog omkeren. Er waren weer heel wat fans aanwezig en dat vind ik heel fijn. Als team willen we hen uiteraard zoveel mogelijk zeges schenken.

Mihkel gaat voor de twee middenposities elke week opnieuw de concurrentie aan met de Zweed Nezar Harouk en kapitein Hiago Crins.

Mihkel: Het klopt dat de coach geen vast middenduo heeft. We krijgen pas in de kleedkamer te horen wie er zal starten. Dat is trouwens voor elke positie het geval. De twee vorige seizoenen bij het Oostenrijkse Innsbruck was dat ook zo. Toen ik nog in Estland speelde, konden we uit de trainingen al afleiden wie er zou starten. Dat we nu pas in de kleedkamer te horen krijgen wie aan de match zal beginnen, is misschien laat. Maar ik weet het toch liefst voor de opwarming. Tijdens de match zelf zijn er trouwens ook nog wijzigingen mogelijk. Is iemand minder goed bezig, dan staat een vervanger klaar om over te nemen.

Mihkel is bezig aan zijn eerste seizoen in Schotte en is best tevreden.

Mihkel: Klopt. Als team kennen we ups en downs, maar over het algemeen is het niet slecht. Mijn persoonlijke prestaties? Ik vind dat het beter gaat dan in het begin van het seizoen. Ik ben dus wel tevreden. Ik heb nog niet gesproken met het bestuur over volgend seizoen. We concentreren ons nu eerst op de komende matchen.

Wat zijn je verwachtingen voor de rest van het seizoen?

Mihkel: Om vrijgesteld te zijn van de kwartfinales voor de play-offs moeten we nog voorbij Haasrode-Leuven. Zo lang die kans bestaat, moeten we ervoor gaan. En als we dan toch de kwartfinale moeten spelen, dan wacht ons wellicht Menen of Maaseik. Geen eenvoudige opdrachten, maar hopelijk kunnen we hen kloppen zodat we minstens de halve finale kunnen spelen.

Tekst: Dominic Beckx. 

Blijf steeds op de hoogte.
Download onze mobiele app